Reklam için, ilkaygurler@outlook.com adresineden iletişime geçebilirsiniz.

Reklamlardan Kurtulmak

Yazar: Admin  |   Yorum Yok


reklamlardan kurtulmak

Reklamlardan Kurtulmak

Hergün internette gezinirken gerekli gereksiz reklamlar görürüz. Reklamlar web sitelerinin gelir kapısı olsa da bazen çok can sıkıcı olabiliyorlar. Sayfaların her tarafını kaplamış reklamlar ve ayrı pencerede açılan reklam siteleri biz kullanıcıları reklamları kaldırmaya itiyor. Fazlalığından ziyade reklamların içeriğinin de giderek kötüleşmesi, reklamları engellemek için iyi bir sebep.

Mozilla Firefox
Firefox, NoScript isminde mükemmel bir eklentiye sahip. NoScript, açılan her sayfanın içeriğini tarayarak reklamları bulur ve engeller. Her sayfanın altında oluşturduğu uyarı kutucuğuyla istediğiniz reklamlara izin vermenize ve gözden kaçan reklamları işaretleyip engellemenize imkan tanır. NoScript ile web siteleri içerisinde istediğiniz tüm gömülü nesneleri kontrol etmeniz mümkün. Bu nedenle NoScript, güvenliğinizi de sağlar.
AdBlock Plus, sizin hiçbir müdahale yapmanıza gerek kalmadan reklamları engelleyen bir eklenti. Bu eklenti, çok iyi ve güncel bir reklam süzgecine sahiptir. Kişisel olarak reklam engelleme seçeneği bulunsa da, çok kullanışlı değil. Ayrıca, eklentinin ayarlarında istağinize bağlı olarak “Rahatsız etmeyen bazı reklamlara izin ver” seçeneği bulunuyor.

Chrome AdBlock
Chrome sürümünde tıpkı Firefox’ta olduğu gibi hazır filtrelerle çalışıyor. Henüz kararlı bir Plus sürümüne sahip olmayan AdBlock, bazı reklamları gözden kaçırsa da çok kolay bir şekilde ekleme yapabiliyorsunuz. “Bu sayfadaki bir reklamı” engelle bağlantısını kullanarak istediğiniz bir reklama tıklayarak engelleyebilirsiniz.
ScriptNo, sayfa içinde reklam olabilecek tüm komutları listeler. Bu listeden reklamları engelleyebilir veya reklamın sağlandığı adresi engelleyerek olası reklamlardan da korunabilirsiniz. Eklentinin ilk kurulumla gelen ayarları oldukça katı olduğundan bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Sorun yaşamamak için eklenti ayarlarını gözden geçirip istediğiniz komutların engelini kaldırabiliriniz.

Internet Explorer
Simple Adblock isimli eklenti basit bir şekilde veritabanında kayıtlı olan reklam adreslerini engelleyerek, web sitelerini reklamsız görmenizi sağlıyor.
Ad Mucher isimli eklenti, tüm tarayıcılarda çalışmak üzere yapılmış. Sürekli güncellenen reklam filtresi hangi tarayıcıdan internete girerseniz girin, sizi reklamlardan ve internet üzerinden bulaşan virüslerden koruyacaktır. Eğer Internet Explorer tutkunuysanız, bulabileceğiniz en tutarlı reklam engelleme yazılımı Ad Mucher. 30 günlük deneme sürümü bulunan yazlımın 1 yıllık ücreti ise $20.

gencdergisi.com

Kategori:

Yazar Hakkında

Tam bir Tofaş hastası..

Destek Ol

URL Adresi :
Forumda Paylaş :
HTML Kodu :

Benzer Yazılar

0 yorum:

reklam ver reklam ver
Copyright © 2013 Mavanalar.Net
back to top